iWanamaker
AJAX

2014 Boys 1A State Championship
Individual Gross | Full Field | strokes | Updated 7:46PM

Go
Scroll
Cycle
Pos TM Player Overall Thru Round R1 R2 Total
Pos TM Player Overall Thru Round R1 R2 Total
1
MILF
Garreth Mayer +20 F +10 81 81 162
2
RICH
McKay Jarman +23 F +13 81 84 165
3
MONT
Tanner Eardley +24 F +15 80 86 166
4
VHS
Cobe Reck +29 F +11 89 82 171
5
GRHS
Chance Pfander +30 F +26 75 97 172
6
MVHS
Scottie Carn +32 F +19 84 90 174
7
DRA
Sam Schwartz +33 F +13 91 84 175
7
MONT
Jens Brewer +33 F +19 85 90 175
9
SJC
David Donlevy +35 F +14 92 85 177
10
SJC
Nick Gruet +41 F +17 95 88 183
11
RICH
Mitch Jarman +42 F +15 98 86 184
12
GRHS
TJ Hughes +45 F +23 93 94 187
13
GRHS
Landen Fluckey +46 F +22 95 93 188
14
BVHS
Kix Roundy +47 F +14 104 85 189
14
RICH
Payson Willis +47 F +24 94 95 189
16
GRHS
Nick Corrigan +48 F +22 97 93 190
16
PIUT
Kaden Blood +48 F +22 97 93 190
18
MILF
Jordan Hardy +50 F +21 100 92 192
19
BVHS
Tanner Barton +51 F +24 98 95 193
19
MILF
Jalen Hardy +51 F +30 92 101 193
21
RICH
Winston Ames +52 F +24 99 95 194
22
PIUT
Logan Steed +53 F +25 99 96 195
22
PIUT
Tanner Gleave +53 F +28 96 99 195
24
VHS
Isaac Stout +58 F +24 105 95 200
25
SJC
Cayden Jones +59 F +32 98 103 201
26
PIUT
Taylor Whittaker +62 F +30 103 101 204
27
BVHS
Landyn Brinkerhoff +63 F +35 99 106 205
28
MONT
Tanner Holt +65 F +30 106 101 207
28
VHS
Chad Spencer +65 F +24 112 95 207
30
SJC
Danny Donlevy +66 F +29 108 100 208
31
MONT
Bryson Chamberlain +68 F +34 105 105 210
32
VHS
Jake Sawyer +69 F +31 109 102 211
33
VHS
Wyatt Cox +71 F +27 115 98 213
34
MILF
Zane Thomas +72 F +34 109 105 214
35
MONT
Ben Stonebrink +73 F +20 124 91 215
35
PIUT
Zack Allen +73 F +33 111 104 215
37
GRHS
Nikolas Shaffer +77 F +33 115 104 219
37
PIUT
Skyler Perry +77 F +38 110 109 219
39
BVHS
Daxtyn Tebbs +85 F +43 113 114 227
40
BVHS
Jarom Johnson +92 F +34 129 105 234
41
RICH
Tyler Nichol +94 F +43 122 114 236
42
SJC
Masen White +102 F +51 122 122 244
43
SJC
JD Holmgren +104 F +42 133 113 246
44
RICH
Britt Stacey +109 F +63 117 134 251
45
GRHS
Logan Spadafora +114 F +37 148 108 256
46
VHS
Trayson Maxwell +125 F +63 133 134 267
46
MILF
Jeff Esplin +125 F +60 136 131 267
48
MILF
Kody Myers +144 F +73 142 144 286
WD
ICS
Andres Villacres E 10 / 10:40AM E WD
WD
MHS
Charlie Collett E 10 / 11:10AM E WD
WD
BVHS
Gerald Nez E 10 / 9:20AM E WD
WD
ICS
Jarrett Butts E 10 / 11:10AM E WD
WD
TELO
John Gronen E 1 / 9:00AM E WD
SB
ICS
Noah Kohl E 10 / 11:00AM E SB
SB
DUGW
John Catalla +25 F +25 SB
SB
DUGW
Ben Sheperd +26 F +26 SB
SB
DHS
Chad Lewis +28 F +28 SB
SB
MHS
Daniel Raymond +28 F +28 SB
SB
DRA
Ryan Baskent +30 F +30 SB
SB
MHS
Dalton Winn +32 F +32 SB
SB
ICS
Ryan Laughbon +36 F +36 SB
SB
DHS
Shaden Summerall +36 F +36 SB
SB
ICS
Tim Webster +36 F +36 SB
SB
DRA
Chris Funk +39 F +39 SB
SB
DUGW
Daniel Sheperd +39 F +39 SB
SB
AHS
Zach Anfinson +39 F +39 SB
SB
MHS
Kolby Asay +44 F +44 SB
SB
MHS
Alex Brady +45 F +45 SB
SB
DUGW
Cannon Munn +45 F +45 SB
SB
DRA
Tyler Doty +50 F +50 SB
SB
DHS
Caden Riggles +51 F +51 SB
SB
DHS
David Dumers +51 F +51 SB
SB
DRA
Sawyer Tompkins +56 F +56 SB
SB
DUGW
McKay Munn +62 F +62 SB
SB
DHS
Steven Skewes +71 F +71 SB
SB
DHS
Cade Jones +76 F +76 SB
SB
MHS
Aaron Lucio +78 F +78 SB
SB
DUGW
D.J Tanner +78 F +78 SB
SB
DRA
Mike Bass +99 F +99 SB